Bahçe Aydınlatma Direkleri Hakkında Bilgi

Bahçenizi aydınlatarak, bahçe düzenini sağlar; bahçe alanından daha fazla yararlanırsınız. Bahçe aydınlatma direkleri farklı modellerle bahçenizi süsler. Dekoratif amaçlı ürünleri kullansanız da bahçenizi ışıklandırırken, gözü rahatsız eden ışık demetlerinden uzak kalmanız gerekli. Endirekt aydınlatmalar, bahçeleriniz için ideal bir aydınlatma. Hareket sensörü kullanılarak, ulaşılamayan noktaların aydınlanması sağlanır. Elektrik tasarrufu sağlamak isteyenlere özel hava karardığı zaman devreye geren güneş enerjili çim lambaları da bahçenin dekoratifini sağladığı gibi iyi bir tercih olacak.

Bahçe Aydınlatma Seçenekleri

Bahçenizi aydınlatma aracı olarak kullanacağınız modellerin yağmurdan, nem ve ısıdan etkilenmemi gerekir. Bahçe aydınlatma direkleri, uzun yıllar boyunca bahçenizi süsleyecek ve demirbaş eşyaları arasına girecek çeşitlerden seçilmeli. Bahçe dekoratif aydınlanma direkleri yanı sıra çim aydınlatma direkleri, set üstü, armatür ve spotlarla bahçenizi aydınlatabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bahçe Aydınlatma Sistemleri

Dekoratif aydınlatma direkleri genelde bahçe aydınlatmada sık tercih edilir. Döküm ve çelik borulardan üretildiği için uzun yıllar dayanıklılığını korur. Tek ve çift kollu direkleri bahçenizin çeşitli yerlerine koyabilirsiniz. Mesafeleri bahçenizin genişliğine göre belirlemeniz uygun olur. Çim aydınlatma direkleri ise kısa boylu aydınlatma aracıdır. Çim aydınlatma ürünleri daha çok çimleri, havuz kenarını ve bahçe içi yolları aydınlatır. Paslanmaz ürünlerden seçilmiş olması önemli. Işık yayabilme özelliği yüksek olan modellerden yana tercihinizi yapmanız gerekir Set üstü aydınlatma sistemleri, balkonlarda kullanılır. Verandalı bahçelerin aydınlatılması için idealdir. Aplikler farklı modellerde bahçelerin aydınlatılmasına destek sağlar.

Bahçeleri Aydınlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bahçenizi aydınlatırken, enerji tasarrufu sağlayan ampulleri tercih etmeniz bütçeniz için de uyumu sağlar. Bahçe aydınlatma direklerinin kaliteli ve dayanıklı olması için özel fırın toz boyalar kullanılır. Alacağınız ürünlerin bu tarz olmasına dikkat etmelisiniz. Bakır patina tekniği bir çeşit eskitme yöntemi, bahçe aydınlatma direklerinde sıklıkla dekoratif amaçlı tercih edilir. Uzun vadeli kullanımlar için en uygunu beyaz ve siyah renkleri barındıran, pütürlü yüzeylere sahip direkleri seçmenizdir. Fiyatları ucuz diye Çin malı ürünleri tercih etmemenizi öneririz. Kalite bakımından dayanıklılık süreleri kısadır. Kaliteli ve dayanıklı ürünler her zaman kendi orijinalindedir.