LED Aydınlatma

LED’ler artık sadece dekoratif değil hayatın her alanın da kendine yer buluyor. LED 'in böyle olmasını kılan sayısız avantajları var. Özellikle de genel aydınlatmalarda oldukça tasarruf sağlıyor. Üstelik çevreye de zarar vermiyor.

LED dediğimiz ‘Light Emitting Diode’  fazlaca değil birkaç yıl içinde tüm Dünya’nın kullanacağı bir ışık deposu olmaya adaydır. Şu anda kullanılan öteki ışık kaynaklarından daha çok avantaj sunuyor. Artık terk edilmekte olan tungsten flamalı akkor lambalar, cıva buharlı flüoresan lambalar, halojen lambalar, metal halide  lambalar, hatta enerji tasarruflu sarfiyatsız (compact floresant, CFL) lambalar bile LED lambalar ile kıyaslandığında dezavantajları belirgin hale geliyor.

LED Aydınlatma Avantajları

LED aydınlatma  ürünleri günümüzün en dekoratif, en verimli, en çevreci,  en ekonomik, en  uzun ömürlü, minimum riskli, en dayanıklı, en güvenli, en güzel duyu, en  yenilikçi aydınlatma türüdür.

LEDlerin en büyük avantajı daha az enerj ile daha çok ışık vermesi dolayısıyla da aydınlatmada şu ana kadar ki en çok tasarruf sağlayan ışık kaynağı diyebiliriz. Kullanılan enerjinin %90 ' ından fazlasını ışığa çevirir.