Bahçe Aydınlatmada Çevre Uyumu

Bolca aydınlatma direği kullanmak, duvar aplikleri ve set üstü aydınlatmalardan faydalanmak demek bahçenizi en güzel şekilde aydınlattığınız anlamına mı geliyor? Ya da tüm ürünleri kullanmanıza rağmen hala bahçenizin görüntüsünden emin olamıyor musunuz? Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız, bahçenizin genel görüntüsünde daha doğrusu uyumunda bir sorun var demektir.

Bahçenizdeki Uyumu Önemseyin

Kulağa altı boş bir ifade gibi gelse de, bahçe aydınlatmasının çevre uyumu ile doğrudan ilişkisi vardır. Nasıl mı? Eğer görsellik bir bütün ise bahçenizin de içindeki her şeyle bir bütünlük oluşturuyor olması gerekir. Zaten çevre uyumu demek budur. İşe aydınlatma ürünlerinizi doğru konumlandırmakla başlamalısınız. Ardından bahçenizde tercih ettiğiniz çiçeklerin, bahçe duvarınızın rengine uyumlu olduğuna inandığınız türde aydınlatma ürünleri kullanmalısınız.

Aydınlatma ürünlerinin yaydığı ışığın rengi kadar bahçenizde kullandığınız dekoratif ürünlerin de önemi büyüktür. Bu ürünlerin hem rengi hem de büyüklüğü bahçenizle uyum içerisinde olursa ortaya çıkan görüntü sizi daha fazla mutlu edecektir. Ve sonuç modern bir bahçe ve keyifle geçirilen saatler.