Bahçe Dekorasyonunda Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

  • Ana Sayfa
  • Bahçe Dekorasyonunda Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Bahçe dekorasyonu genel olarak oldukça önemli olup, insan psikolojisine olumlu etki eden en temel etkendir. Gün içinde zaman geçirilebilecek ve çeşitli uğraşlar edinilerek zaman geçirilebilecek bu alanların aydınlatılması da dekorasyonu kadar önemlidir.

Bahçe Aydınlatma Kriterleri

Bahçe dekorasyonunuz oldukça güzel ve pozitif bir enerji yüklü olsa da hava karardığında bu güzelliği gölgede bırakacak olan aydınlatma sorunu sebebi ile akşamları pek de keyif verici mekân olmaktan çıkabilir. Bahçeler genel olarak ağaçların ve çiçeklerin konumlanması ile enerji yayan alanladır. Fakat geceleri bu tabiat içinde fazla gölge alanlar ya da fazla aydınlık alanların oluşması son derece rahatsız edici olabilir. Bu sebeplerden dolayı aydınlatma için çalışırken mutlaka belli detaylara dikkat edilmesi öneriliyor.

Bu detaylar içinde bahçenizin ihtiyaç duyduğu aydınlanma enerjisinin saptanması ile hedeftir. Bunun yanı sıra hangi aydınlatma ürünlerinin nereye ve hangi aralıklar ile konumlandırılması gerektiği de gene uzmanlık isteyen bir detaydır. Ayrıca kullanacak olan aydınlatma ürünlerinin bahçe dekorasyonunuz ile de bir bütünlük sağlaması önemlidir.