Dekorasyonda Spot Aydınlatmalar

Dekorasyonda aydınlatmanın önemi büyüktür. Sadece dekorasyon için değil aynı zamanda insan ruh sağlığı içinde en doğru aydınlatmanın yapılması gerekir. Çok fazla aydınlanma ile az aydınlanma arasında insan ruh sağlığı açısından etkiler aynıdır.

Spot Aydınlatmaların Kullanım Alanları

Spot aydınlatmalar şimdiye kadar genellikle nişlerde kullanılsa da günümüzde birçok alanda değerlendiriliyor. Ev dekorasyonunda özellikle yatak baş kısımlarında tavandan uzanan muhteşem bir ışık huzmesi yaratan spotlar salon ve oturma odalarında özellikle oturma alanlarının arka planına ışık görselliği yaratabilir. Tablo ve değerli bazı aksesuarlarınızın aydınlatılmasında da kullanabileceğiniz spot aydınlatmalar ayrıca mutfak ve banyo gibi alanlarda fark yaratıyor.

Mutfak hariç diğer tüm alanlarda gün ışığı rengi önerilirken mutfaklarda beyaz ışık tavsiye ediliyor. Mutfağı genel hijyenik havasına beyaz ışığın katkı sağlayacağı fikrinden yola çıkılarak önerilen bu düşünce de sarı ışıklar ise alanlara farklı bir hava katıyor.

Spot aydınlatmalar ofis ve iş merkezlerinde de kullanılan aydınlatma çeşitleridir. Bu alanlarda da gene beyaz ışığın hâkimiyetinden söz edilebilir.