Hangi Lambalar ile Aydınlatma Yapılır?

Aydınlatma gün ışığından mahrum kalındığı zamanlar için gerekli olan bir enerjidir. Hangi lambalar için aydınlatma yapılacağı ise mekâna göre değişiklik gösterir. Ev aydınlatılmasında sarkıt aydınlatma ürünleri özel bir yer elde ederken, iş yererinde genellikle gömmeli spot aydınlatma ürünleri tercih ediliyor.

Bulunulan ortama göre kullanılacak olan lamba değişirken aynı zamanda enerjinin kaç watt kullanılacağı da değişiklik gösterir. Mekânın metre karesine göre farklı şekillerde ve farklı watt ayarında aydınlatma sağlanabilir.

Aydınlatma da Led Kullanımı

Aydınlatma ürünleri içinde günümüzde en çok tercih edilen ürün led aydınlatma ürünleridir. Led aydınlatma ürünleri hem enerji tasarrufu sağlar hem de aynı aydınlatmayı sizlere sunar. Farklı mekânlarda kullanıma uygun olan led ampuller, dış mekânlarda da kullanıma uygundur.

Led ampullün yanı sıra led şeritlerde evlerde ya da mağazalardaki kullanılabiliyor. Mağaza rafları ya da vitrinlerinde direk dikkat çekiciliği ile oldukça etkili olan çözümlerdir. Evlerde televizyon arkası, ayna arkası aydınlatma, tablo aydınlatma ve mutfak tezgâh aydınlatması gibi bölümlerde kullanılabilen led şerit aydınlatmaların yanı sıra koridor gibi bölümlerde de sıklıkla kullanılıyor.

Gün ışığından en az yararlanılan ve gündüz ve gece sürekli aydınlık olması gereken alışveriş merkezleri içinde sıklıkla tercih edilen led aydınlatmaları dış mekân aydınlatmanızda da kullanabilirsiniz. Led ampuller ayrıca farklı watt seçenekleri ve farklı renk seçenekleri ile piyasada bulunuyor.