Salon Aydınlatırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yaşam alanlarımız içerisinde en çok zaman geçirdiğimiz alan elbette salon oluyor. Ailece bir arada eğlendiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, belki de evimizin en önem verdiğimiz yeri olan salon, ne kadar güzel döşenmiş olursa olsun, doğru şekilde aydınlatılmadığında güzelliği gölgede kalacaktır. Her şeyden önce salonda ne çok fazla ne de çok az aydınlık olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu konuda salon aydınlatırken dikkat edilecek hususları inceleyerek seçim yapmak akıllıca bir çözüm olabilir.

Salon Aydınlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Salonun genişliğine göre iki ya da üç avize kullanmaya dikkat edin.
  • Yemek masasının üzerinde de mutlaka bir avize yer almalıdır. Ancak ışık aydınlatma derecesinin yüksek olmaması gerekir. Buradaki yüksek ışık yemek sırasında rahatsızlık hissine neden olabilir.
  • Abajur gibi ayaklı aydınlatıcılar salonlarda güzel bir atmosfer yaratırken dekoratif olarak da etkileyici görünümlerin yaratılmasına izin verir.
  • Aplikler de salon için iyi bir seçenek olabilir. Eğer salon dekorasyonunuz aplik kullanmak için elverişli durumdaysa deneyebilirsiniz.

Aydınlatma konusunda artık oldukça fazla alternatif söz konusu olmaya başladı. Birçok yapı marketten ya da ev dekorasyonu üzerine hizmet veren mağazalardan aydınlatma ürünlerini temin edebilirsiniz. Hatta ‘kendin yap’ videolarını izleyerek kendi aydınlatma ürünlerinizi de tasarlayabilirsiniz. Özellikle palet ve kavanoz kullanarak ortaya etkileyici aydınlatıcılar çıkarılabiliyor. Tamamen yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz avizeler yapmak elinizde. Sadece birkaç video izleyerek kendi aydınlatıcılarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.