Salon Aydınlatma da Tasarruf Etme

  • Ana Sayfa
  • Salon Aydınlatma da Tasarruf Etme

İnsanların bazıları evlerinin durumuna göre salonları daha çok kullanırlar. Ancak oturma odası olanlar salonlarda pek fazla oturmazlar. Her iki oda içinde tüketiciler tasarruf yapmayı hedefler. Salon aydınlatmasında tasarruf  elde etmek için evlerde kullanacağınız aydınlatmaların lambaları çok önemlidir. Günümüzde birçok aydınlatma markasının enerji tasarruflu lambaları vardır.

Kullanımı son derece etkin olan aydınlatmalar etkin kullanım sağlamalıdır. Evlerin salonlarında tasarruf yapabilmek için satın aldığınız aydınlatma ürünlerinde kompakt florasan tabir edilen aydınlatma ürünleri seçilmelidir. Ayrıca kompakt florasan lamba, ampuldeki ambalajların üstünde A+ simgesi olmalıdır. Günümüzde bu tip aydınlatmalar ciddi oranda kullanılır. Enerji tasarrufu için tercih edilen fotoselli lambalar salonlarda kullanıma uygun olmayan lamba türleridir. Salon alanların aydınlatmasında çift anahtar kullanılıyor ise oturum alanına göre ve tek veya çift anahtar kullanılarak alan aydınlatılmalıdır.Çok farklı aydınlatma gücünün yer aldığı ekipmanlarda satın alacağınız aydınlatma lambaları enerji tasarruflu olması gerektiği gibi gözü yorucu ve rahatsız edici özellikte olmaması gerekir.

Aydınlatma lambalarının kirli olması demek enerji giderinin fazla olması demektir, bu nedenle lambaların temiz tutulması enerji tasarrufu açısından önemlidir. Her alanda olduğu gibi salon alanlarının aydınlatılmasında da tasarruf için yapılması gereken öncelikli davranış gereksiz durumlarda aydınlatmaların kapatılması olmuştur. Salonlarınızda bulunan aydınlatma ürünleri yüksek enerji tüketimine sahip ise daha uygun tasarruflu aydınlatma ürünleri ile değiştirilmelidir. Böylelikle sorunsuz ve tasarruflu kullanım sağlanmış olur.